Aplikacja do blokowania internetu – wszystko, co musisz wiedzieć
Posted by      09/09/2021 15:16:25    Comments 0
Aplikacja do blokowania internetu – wszystko, co musisz wiedzieć

Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu w przestrzeni wirtualnej jest przeglądanie mediów społecznościowych. W obrębie wiodących platform wykształciły się rzesze autorów, którzy z internetowej twórczości uczynili swój sposób na życie. Dawniej ograniczała ich tylko kreatywność, więc nie brakowało kontrowersyjnego przekazu.

Od pewnego czasu jednak coraz więcej mówi się o odpowiedzialności za zamieszczane treści. Coraz więcej autorów zdaje sobie sprawę ze swojego wpływu na otoczenia i stara się działać rozważniej. Oczywiście pozostało jeszcze sporo do zrobienia, aby uzyskać pożądany efekt. Niemniej już teraz korzystne zmiany są dostrzegalne.

Na kim spoczywa odpowiedzialność?

Media społecznościowe stanowią jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Poza nimi można wyróżnić miejsca, które budzą większe kontrowersje, na przykład platformy zawierające treści erotyczne bądź nacechowane przemocą. Nawet dorośli są podatni na różne wpływy, a co dopiero dzieci, których świadomość właśnie się kształtuje.

W tej sytuacji duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie z pociechą trwałej więzi opartej na wzajemnym zaufaniu. W tej sytuacji można szczerze rozmawiać i na bieżąco tłumaczyć różne zagadnienia. Pilnowanie aktywności dziecka przez cały czas jest jednak fizycznie niemożliwe, a zwłaszcza obecnie, gdy internet stał się tak istotnym elementem codzienności. Czasem przydatne okazuje się posiłkowanie się technicznymi rozwiązaniami, takimi jak aplikacja do blokowania internetu.1 ROK - Monitoring telefonu SpyOne All In One Android

Jak można uchronić dziecko przed przeglądaniem nieodpowiednich treści?

Skorzystanie z jakiegokolwiek oprogramowania powinno być poprzedzona szczerą rozmową z dzieckiem. Należy wytłumaczyć, że w danym wieku nie powinno zaglądać jeszcze na niektóre strony, ale w przyszłości wraz z dojrzewaniem ta sytuacja może ulec zmianie. Twoja decyzja nie może sprawiać wrażenia kary, bo wtedy zakazany owoc będzie kusić jeszcze bardziej.

Jeżeli wstęp masz już za sobą, można wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Po pierwsze wszystkie najpopularniejsze sieci komórkowe w Polsce posiadają specjalną usługę oferującą rodzicom wsparcie w tym zakresie. W tej sytuacji wystarczy wysłać SMS z prośbą o aktywację. Następnie każdego miesiąca pojawi się konieczność uiszczenia opłaty o wysokości kilku złotych.

Obiecującą alternatywą jest również program do blokowania internetu. Android i iOS posiadają szeroką gamę rozwiązań przeznaczonych dla rodziców. Swoje propozycje w tym zakresie stworzyli producenci systemów antywirusowych, renomowane marki z rynku technologicznego, a także niezależni autorzy. Wszystkie warianty znajdziesz w Google Play bądź App Store, w zależności od wykorzystywanego systemu operacyjnego.

Czytaj także: Gdzie jest dziecko?

Jak działa aplikacja do blokowania internetu?

Wielu rodziców traktuje urządzenia mobilne i komputery jako pochłaniacze uwagi, które można podsunąć dzieciom, żeby zyskać trochę czasu dla siebie. Należy jednak pamiętać, że człowiek w wieku dorastania nie powinien wpatrywać się zbyt długo w wyświetlacz, ponieważ może to zaburzyć kształtowanie się niektórych funkcji. W tym przypadku pomocna może okazać się również aplikacja do blokowania internetu. Android i iOS wraz ze swoim oprogramowaniem mogą tutaj wyznaczyć ramy czasowe, w których możliwe będzie korzystanie z poszczególnych urządzeń. Poza określonymi godzinami wybrane aplikacje będą zablokowane.

Dzieci miewają tendencję do masowego pobierania kolejnych aplikacji. W napływie nowości może pojawić się oprogramowanie, które nie będzie odpowiednie dla Twojej pociechy. Właśnie z tego powodu powstał system ostrzeżeń. Przy próbie zainstalowania nowej aplikacji, rodzic otrzymuje powiadomienie. Na jego podstawie zadecyduje czy wyrazić zgodę, czy też nie.

Wiele potencjalnych zagrożeń występuje w obszarze komunikacji. Warto sprawować kontrolę nad tym z kim rozmawia Twoje dziecko. Aplikacja do blokowania internetu umożliwia wyselekcjonowanie osób, z którymi można bez przeszkód się kontaktować. Program nie obejmuje wyłącznie działań w internecie, ale może też odnosić się do rozmów telefonicznych i wiadomości SMS.

Kluczową funkcją jest oczywiście monitorowanie działań wykonywanych w przeglądarce internetowej. W tym zakresie podstawowym narzędziem jest filtr słów kluczowych. Rodzic może wpisać dowolne frazy, które z jego punktu widzenia są nieodpowiednie dla dziecka. Przy próbie wejścia na stronę powiązaną z danym zakresem tematycznym pojawi się blokada, a opiekun otrzyma powiadomienie o wystąpieniu takiej akcji.SpyOne Recorder - nagrywanie rozmów Android ( SAMSUNG oraz HUWAWEI )

Jakie przydatne funkcje powinna jeszcze posiadać aplikacja do blokowania internetu?

Wyjątkowo drażliwą kwestią są też płatności. Wiele aplikacji nie działa w ogóle w wersji darmowej bądź posiada bardzo ograniczony zakres funkcjonalności. Wówczas dziecko może mniej lub bardziej umyślnie wydać pieniądze z Twojego konta. Aplikacja do blokowania internetu również przewiduje taką ewentualność i przerywa transakcję przed finalizacją.

Nie tylko wirtualne portfele zasługują na szczególną ostrożność. Wrażliwą kwestią są również dane osobowe, które mogą zostać nieopatrznie przekazane obcym osobom. W tej sytuacji oprogramowanie również powinno sprawować się niezawodnie. Przy próbie wprowadzenia wrażliwych danych aktywuje się filtr, który uniemożliwi dalszy przebieg procesu.

Niektóre rozwiązania mają też wbudowany moduł pozwalający na monitorowanie aktualnej lokalizacji. Dzięki temu w jednym miejscu sprawdzisz aktywność w internecie, a także położenie dziecka. W ten sposób możesz też wyznaczyć określone strefy, na przykład szkoła, dom itp. Po opuszczeniu wyznaczonego obszaru otrzymasz powiadomienia. Dzięki temu możesz błyskawicznie zareagować zanim dojdzie do wypadku.

Czytaj także: Aplikacja blokująca niechciane połączenia

Leave a Reply