Polak mądry przed szkodą. GPS do auta przed kradzieżą

Posted by      09/09/2021 15:28:05    Comments 0
Polak mądry przed szkodą. GPS do auta przed kradzieżą

Dawniej złodzieje samochodów mieli o wiele łatwiejsze życie, wystarczyło dostać się do auta i doprowadzić do zapłonu, co dla wytrawnych włamywaczy nie stanowiło dużego wyzwania. Jeśli dodasz do tego niezbyt wysokie standardy funkcjonowania organów ścigania, otrzymujesz przepis na plagę kradzieży.

Jak zabezpieczyć pojazd?

Na szczęście te czasy pozostają już dawno za nami. Współczesne samochody są coraz bardziej naszpikowane elektroniką. Jednym z jej zadań jest dbanie o bezpieczeństwo właściciela, zarówno w trasie, jak i podczas postoju. Oczywiście złodzieje nie pozostawali dłużni twórcom systemów zabezpieczeń. Wraz z podwyższeniem poziomu trudności najbardziej zdeterminowani z nich starali się zaadaptować do nowych realiów. W związku z tym najbardziej wykwalifikowani przedstawiciele tego niechlubnego fachu potrafią sforsować nawet bardzo zaawansowane mechanizmy ochronne. Nie oznacza to jednak, że właściciele samochodów mają związane ręce. Do swojej dyspozycji mają szeroką gamę rozwiązań zabezpieczających auto przed niechcianą zmianą właściciela.Lokalizator GPS Zeus pod zasilanie do Łodzi, Motoru czy Samochodu

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – GPS i inne skuteczne narzędzia

Pierwszą linią obrony przed złodziejami jest alarm samochodowy. W tym przypadku można znaleźć warianty o różnym poziomie zaawansowania. Podstawowe wersje po prostu wydają sygnał dźwiękowy i świetlny przy próbie włamania się do pojazdu. To może okazać się wystarczające, ale na bardziej doświadczonych złodziejach nie zrobi to żadnego wrażenia. Warto przyjrzeć się bardziej rozwiniętym rozwiązaniom. W razie zarejestrowania niezidentyfikowanej próby dostania się do wnętrza samochodu właściciel otrzyma powiadomienie na swojego smartfona. Taka funkcjonalność może okazać się bezcenna. W razie kradzieży liczy się każda sekunda. Natychmiastowa interwencja często pozwala przyłapać intruza na gorącym uczynku, zwłaszcza gdy pojazd znajduje się tuż pod Twoimi oknami. 

Jeżeli złodziej dostanie się do auta, musi jeszcze znaleźć sposób na uruchomienie silnika, aby jak najszybciej oddalić się z miejsca. Tutaj asem w ręku właściciela jest immobilizer, czyli system pozwalający na uruchomienie pojazdu tylko po potwierdzeniu tożsamości kierowcy. Jeżeli za kółkiem zasiada włamywacz, samochód odmówi mu posłuszeństwa.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie auta przed kradzieżą, GPS jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Działa on na tej samej zasadzie co klasyczna nawigacja samochodowa, ale w tym przypadku monitorujesz położenie pojazdu, kiedy nie ma Cię za kierownicą. Wystarczy umieścić nadajnik w aucie, które chcesz mieć pod kontrolą. Następnie możesz cały czas trzymać rękę na pulsie z poziomu urządzenia mobilnego bądź komputera.

Czytaj także: Monitoring floty pojazdów GPS

Jakie korzyści zapewnia zabezpieczenie auta GPS?

Przede wszystkim otrzymujesz dostęp do mapy z oznaczoną lokalizacją Twojego pojazdu. Tym samym w każdej chwili możesz uruchomić aplikację i sprawdzić czy pojazd nadal znajduje się w bezpiecznym miejscu. Warto też dodać, że nie musisz nieustannie stać na posterunku i cyklicznie weryfikować aktualny status. Oprogramowanie zazwyczaj posiada specjalny system ostrzegania. Jeżeli coś niepokojącego będzie działo się przy aucie, otrzymasz powiadomienie. Wówczas możesz niezwłocznie zareagować samodzielnie, a także wezwać patrol policji.

Technologia GPS charakteryzuje się sporą precyzją. W efekcie otrzymujesz informacje o lokalizacji z dokładnością nawet do 3 metrów. To szczególnie istotne w gęsto zabudowanym terenie, gdzie działki znajdują się w bliskich odległościach od siebie. Zabezpieczenie GPS przed kradzieżą pozwoli Ci na dokładne określenie, w którym miejscu znajduje się zaginione auto.

Jakie dodatkowe funkcje posiada zabezpieczenie do samochodu GPS?

Nie da się też ukryć, że kradzież może mieć wiele imion. Zazwyczaj nie spodziewasz się zagrożenia w swoim bezpośrednim otoczeniu. Praktyka pokazuje jednak, że najciemniej bywa właśnie pod samą latarnią. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby zajmujące kierownicze stanowiska w firmach transportowych i logistycznych.

Jeżeli zarządzasz własną flotą samochodów, warto zweryfikować też uczciwość pracowników. Czasem zdarza się, że podwładni nadużywają kredytu zaufania. Niektórzy wykorzystują samochód służbowy do załatwiania prywatnych spraw bez wiedzy przełożonych. Inni natomiast rozliczenia za zużyte paliwo naginają na swoją korzyść. Dzięki danym dostarczanym przez zabezpieczenie samochodu GPS jesteś w stanie uchronić się przed takimi sytuacjami.

Takie działania są możliwe dzięki wszystkim informacjom, które gromadzi oprogramowanie połączone z nadajnikiem. Przede wszystkim jesteś w stanie monitorować położenie swoich pracowników w czasie rzeczywistym. Jeżeli tymczasowo nie możesz poświęcić temu uwagi, zawsze istnieje opcja, żeby wrócić do zgromadzonych danych w dogodnym momencie. Aplikacja zapisze w archiwum przebyte trasy, a ty upewnisz się czy wszystko poszło zgodnie z założonym planem. Dodatkowo uzyskasz też dostęp do informacji dotyczących zużycia paliwa.Lokalizator GPS 8000+ 50 DNI!

Czy warto wyposażyć się w zabezpieczenie samochodu GPS?

Przede wszystkim należy podejść do sprawy z chłodną głową. Żadne rozwiązanie nie zapewni Ci stuprocentowego bezpieczeństwa. Możesz być jednak pewny, że przedsięwzięcie pewnych działań profilaktycznych znacznie zwiększy Twoje szanse na uniknięcie problemów. Nie ograniczaj się też tylko do jednej metody. Choć tematem przewodnim jest GPS do samochodu antykradzieżowe, warto skorzystać też z innych rozwiązań. Do lokalizatora dodaj jeszcze alarm i blokadę zapłonu, aby pokrzyżować plany potencjalnym włamywaczom. Sforsowanie kilku poziomów zabezpieczeń może okazać się dla złodzieja zbyt dużym wyzwaniem, a tym samym pozostawi Twój samochód w nienaruszonym stanie.

Czytaj także: Jaki GPS do samochodu?

Leave a Reply