Jaka aplikacja dla niemowlaka przyda się każdej mamie?
Posted by      09/09/2021 15:02:44    Comments 0
Jaka aplikacja dla niemowlaka przyda się każdej mamie?

Pierwsze miesiące w życiu dziecka są bardzo ważne i stanowią nie lada wyzwanie dla rodziców. Maluch nie potrafi jeszcze werbalizować swoich potrzeb, więc polega głównie na mowie ciała i nieartykułowanych dźwiękach. W tej sytuacji matki są zdane głównie na swój instynkt, aby poprawnie interpretować komunikaty przekazywane przez pociechę.

Aplikacje w stylu elektronicznej niani

Obecnie rodzice mają do dyspozycji całą masę narzędzi ułatwiających codzienną opiekę nad dzieckiem. Jeszcze do niedawna takim rozwiązaniem były rozmaite urządzenia elektroniczne. Teraz zupełnie nie ma już potrzeby, by kupować dodatkowe sprzęty. Wszak wszystkie niezbędne funkcje można zgromadzić w swoim smartfonie.

W sklepach z aplikacjami znajduje się cała masa propozycji skierowanych do świeżo upieczonych rodziców. Niektóre programy mają szerszy zakres funkcjonalności, a inne skupiają się na konkretnych obszarach życia. Zastanawiasz się, która aplikacja dla niemowlaka będzie warta uwagi? Poniżej znajdziesz kilka sugestii.Kamera WiFi do ukrycia AS294 Full HD

Alternatywa dla elektronicznej niani

Dziecko to oczko w głowie rodziców. Jego bezpieczeństwo to kwestia najwyższego priorytetu. Pierwsze miesiące są bardzo wyczerpujące, ponieważ przez cały czas trzeba zachowywać czujność. Trzeba o tym pamiętać również, kiedy malec powinien spać. W przypadku niemowlaków nie można liczyć na unormowany sen. Niektóre spokojnie przesypiają kilka godzin, ale inne budzą się co 30 minut. W takiej sytuacji trzeba trzymać rękę na pulsie.

Nieocenioną pomocą okaże się wówczas system ostrzegania o tym, że dziecko już nie śpi i potrzebuje Twojej uwagi. Alternatywą dla klasycznej elektronicznej niani jest aplikacja dla niemowlaka. Będziesz potrzebować do tego dwóch urządzeń. Jedno posłuży jako nadajnik znajdujący się przy łóżeczku malucha, natomiast z drugiego będziesz odbierać sygnał i monitorować sytuację.

Czytaj także: Jak zacząć korzystać z usługi gdzie jest dziecko?

Przyzwyczaj się do notowania

Opieka nad dorastającym dzieckiem wiąże się również z ogromną liczbą zadań do zrealizowania. Każdy dzień warto rozpoczynać z konkretnym planem działania. Na dłuższą metę przyda się również określenie obowiązków na najbliższy tydzień bądź miesiąc. Zamiast polegać wyłącznie na swojej pamięci, warto pozbywać się z głowy natłoku myśli.

Bardzo przydatnym nawykiem jest automatyczne notowanie wszystkich myśli, które mogą okazać się mniej lub bardziej istotne. Dzięki temu oczyszczasz umysł i możesz skoncentrować się na innych sprawach. Do realizacji tego celu może posłużyć specjalna aplikacja. Noworodek może jednak stać się nową sekcją w notatniku albo narzędziach służących do wypisywania i wypełniania zadań.Zegarko Budzik Zoya IP06 WIFI

Aplikacja – rozwój dziecka

Wspomniane wcześniej problemy z komunikacją mogą prowadzić do stresujących sytuacji. Gdy dziecko wyraźni się niepokoi, rodzice po kolei próbują różnych sposobów, by opanować sytuację. Czasem jednak nic nie przynosi zamierzonych rezultatów.

Wówczas warto posiłkować się aplikacją dla niemowlaka, która stanowi swoisty przewodnik po sygnałach przekazywanych przez malucha. Twórcy często opisują poszczególne etapy rozwoju dziecka, a także zwracają uwagę na komunikaty, które mogą się wówczas pojawiać. Dzięki temu znacznie łatwiej można poprawnie zinterpretować intencje pociechy.

Utul dziecko do snu

Początkujący rodzice często zwracają uwagę na problem z usypianiem dziecka. Najpierw trzeba poświęcić wiele uwagi, by maluch w ogóle zasnął. W tej sytuacji można posiłkować się aplikacją przeznaczoną właśnie do tego celu.

W bibliotece multimediów można znaleźć szeroką gamę dźwięków, przy których niemowlak odpręży się i znacznie szybciej zaśnie. Dodatkowo można monitorować łączną długość snu, godziny pobudek itp. Na tej podstawie można doszukać się pewnego schematu. Ułożenie sobie codzienności wedle zaobserwowanego wzoru znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie w obliczu nowego wyzwania. 

Czytaj także: Jak chronić swoje dziecko na co dzień?

Leave a Reply