Sklep Stacjonarny: Wólczyńska 69/77 | Warszawa (Bielany)

Ukryta kamera - modele z obrazem w czasie rzeczywistym

Posted by      11/29/2022 00:00:00    Comments 0
Ukryta kamera - modele z obrazem w czasie rzeczywistym

Istnieje wiele sytuacji, w których nieodzowna może okazać się ukryta kamera.

Po pierwsze: cel kamery szpiegowskiej

Nowoczesne kamery szpiegowskie mogą nagrać nieproszonych gości w trakcie naszej nieobecności w domu czy biurze, jak również podejrzeć pracę niani, podczas wykonywania swoich obowiązków. 

Warto też podkreślić, że instalacja ukrytej kamery nie jest skomplikowana. Można umieścić ją w przedmiotach codziennego użytku. Ukryte kamery szpiegowskie mogą imitować, takie przedmioty, jak zegarek, okulary czy długopis. Z kamer do szpiegowania mogą korzystać profesjonaliści z branży detektywistycznej, służby mundurowe oraz osoby prywatne. Ukryte kamery do szpiegowania doskonale odnajdą się również w przypadku sprawdzania, kogo nasze dziecko zaprasza do domu podczas naszej nieobecności, jak również u osób, które prowadzą swoją firmę i chciałyby kontrolować pracowników w sposób zdalny. 

Rodzaje kamer szpiegowskich

Kamery szpiegowskie to produkty zróżnicowane i dostosowane do potrzeb użytkowników. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kamer, stacjonarne, na przykład w postaci fotopułapki oraz mobilne, takie jak kamera schowana w długopisie. Możemy też wyróżnić:

 • Minikamery operacyjne często używana przez służby mundurowe oraz profesjonalistów. Charakteryzują się one wysoką jakością nagrań, możliwością bardzo długiej pracy oraz dodatkowymi funkcjami, sprawiającymi, iż nagrania stanowić wiarygodne źródło informacji i niezbity dowód w sprawie sądowej.
 • Minikamery inspekcyjne to urządzenia przeznaczone dla każdego, kto potrzebuje zajrzeć w miejsca nietypowe o trudnym dostępie.
 • Kamery sportowe, które pozwolą zarejestrować przejażdżkę rowerem, jak i sporty ekstremalne doznania,

Ze względu na rozmiar kamery możemy podzielić na mikrokamery. czyli mini kamery bezprzewodowe ukryte w formie długopisu z kamerą, pendrive’a, zapalniczki szpiegowskiej, zegarka z kamerą lub guzika oraz sprzęt standardowej wielkości.

Ponadto wyróżniamy

 • Kamery przewodowe, które wymagają podłączenia zewnętrznego rejestratora albo odbiornika sygnału.
 • Kamery szpiegowskie posiadające zintegrowany rejestrator oraz wbudowany akumulator.
 • Fotopułapki, czyli rodzaj ukrytej kamery z czujnikiem ruchu pozwalających na rozpoczęcie nagrywania, gdy wykryją w pobliżu aktywność.

Zobacz także: Kamera instalacyjna z Wi – Fi – którą wybrać?

Wybieramy ukrytą kamerę

Zamierzając kupić kamerę, zastanów się, jakiego rodzaju urządzenia potrzebujesz, czy będzie ono pracować we wnętrzach, czy na zewnątrz oraz w dzień, czy w nocy. Pomyśl też jaka jakość rejestrowanego obrazu jest Ci potrzebna. Wybierając sprzęt, sprawdź, jaką rozdzielczość obsługuje kamera i w jaką optykę jest wyposażona, jaki ma kąt widzenia – im jest szerszy, tym łatwiej uchwycić rozmaite zdarzenia.

Dobierz przewidywany czas pracy i sprawdź jaki czas pracy zapewnia naładowana do pełna bateria. Ważna jest również pojemność karty pamięci oraz czy kamera posiada funkcję nadpisywanie nagrań, łączność bezprzewodową. Warto też zwrócić uwagę na łatwość i wygodę obsługi.

Najlepsze modele z obrazem na żywo

Dzięki kamerom możemy oglądać przekaz obrazu na żywo, korzystając z sieci internetowej. Mogą z powodzeniem służyć one do monitoringu pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych w czasie rzeczywistym. Obecnie śledzenie obrazu rejestrowanego przy pomocy miniaturowej ukrytej kamery Wi Fi z monitora komputera lub ekranu telefonu stało zaś codziennością i może z niego korzystać każdy, Do modeli posiadających podgląd na żywo należą przykładowo:

Kamera z podglądem na żywo – możliwe zastosowania

Kamery z podglądem mają bardzo wiele różnych zastosowań. Jedno z nich wiążę się z rodzicielstwem. Dzięki kamerze z obrazem na żywo możemy bezpiecznie obserwować nasze niemowlę, co stanowi ogromną wygodę dla zmęczonych rodziców. Za pomocą kamery z podglądem na żywo możemy też monitorować zachowanie zwierząt domowych, sprawdzać, czy nie demolują mieszkania podczas naszej nieobecności albo nie wychodzą za ogrodzenie. Przyda się również, gdy jesteśmy zmuszeni zostawić kilkuletnie dzieci pod opieką niani, zwłaszcza na samym początku współpracy z nią. 

Należy też pamiętać, że nieobecność zarówno nas, jak i sąsiadów to spora zachęta dla złodziei. Mogąc podejrzeć, co dzieje się przed domem mamy możliwość szybkiego wezwania policji, kiedy zauważymy coś podejrzanego. 

Kamera z podglądem w telefonie

W sprzedaży znajdują się kamery z podglądem w Internecie. Do tego celu można użyć komputera, tabletu lub nawet telefonu, co stanowi ogromną wygodę. Jeśli w miejscu montażu kamer, posiadamy bezprzewodowy Internet, mamy wówczas nieograniczony dostęp do obrazu.

Gdzie montować ukrytą kamerę?

Żeby ukryć kamerę szpiegowską, najlepiej nadają się:

 • Zabawki dla dzieci,
 • Żarówka,
 • Ubrania,
 • Rośliny,
 • Regał,
 • Segregator biurowy,
 • Czujnik dymu,
 • Pudełko na chusteczki,
 • Urządzenia elektroniczne,
 • Samochód.

Zobacz także: 5 Sygnałów świadczących o tym, że jesteśmy szpiegowani