Sklep Stacjonarny: Wólczyńska 69/77 | Warszawa (Bielany)

Sprzęt detektywistyczny - kupno czy wypożyczenie?

Posted by      12/01/2022 00:00:00    Comments 0
Sprzęt detektywistyczny - kupno czy wypożyczenie?

Sprzęt detektywistyczny jest nieodzownym elementem pracy zawodowych detektywów. Jednak używają go nie tylko prywatni śledczy i funkcjonariusze służb tacy jak policjanci czy agenci specjalni, ale i prywatne osoby. 

Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy podsłuch, lokalizator czy antypodsłuch stają się nam przydatne, np. może się zdarzyć, że podejrzewamy partnera o zdradę, ewentualnie sądzimy, że niektórzy pracownicy nas oszukują albo obawiamy się, że w naszym biurze zainstalowano podsłuch, by podsłuchać jakieś informacje. Wówczas potrzebny jest nam sprzęt detektywistyczny, który możemy wykupić albo wypożyczyć. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Z czym się wiąże kupno?

Kamery oraz aparaty szpiegowskie w dawnych latach były stosunkowo drogie. Jednakże wraz z rozwojem telefonów komórkowych i miniaturyzacją obiektywów i dysków tego typu urządzenia bardzo się rozpowszechniły. Obecnie każdy posiada przy sobie kamerę, aparat i dyktafon przeważnie nagrywające w bardzo wysokiej jakości w smartfonie kupionym za niewielką kwotę.

Taka sytuacja wpływa również na ceny i dostępność mikrosprzętu szpiegującego. W większości dużych miast znaleźć można sklepy detektywistyczne, gdzie można zaopatrzyć się w urządzenia podsłuchowe albo profesjonalny sprzęt do nagrywania, taki jak: długopisy czy zapalniczki z wbudowanymi urządzeniami rejestrującymi albo minikamery, okulary szpiegowskie lub podsłuchy.

Urządzenia służące do podsłuchu można też bez żadnego problemu nabyć w Internecie, na aukcjach internetowych.

Zobacz również: Z jakiego sprzętu korzystają firmy detektywistyczne?

Wypożyczenie sprzętu detektywistycznego

Do profesjonalnego sprzętu detektywistycznego zaliczamy nie tylko ukryte kamery i dyktafony, ale również wiele urządzeń pomocniczych. Prywatni detektywi rozwiązują wiele różnego rodzaju spraw, wymagających zindywidualizowanego podejścia. Muszą oni niekiedy wykorzystywać wykrywacze kamer WiFi albo instalację elektronicznego zabezpieczenia kluczy. Jest to profesjonalny sprzęt szpiegowski i jeżeli nabywca nie ma doświadczenia w jego obsłudze, może sobie po prostu z nim nie poradzić. Jeżeli zakupi on takie urządzenia, bez pomocy profesjonalistów, nie zdoła czasem nawet ich uruchomić. 

Jednak zupełnie inaczej przedstawia się możliwość wypożyczenia takiego sprzętu, z wypożyczalni, gdzie każdy klient jest odpowiednio poinstruowany i może zasięgnąć informacji, co do tego, jakiego rodzaju urządzenia sprawdzą się najlepiej w jego indywidualnej sytuacji. Wykrywacze podsłuchów, kamery, minikamery, dyktafony, GPS, różnego rodzaju szpiegowskie programy i aplikacje – urządzeń tych jest tak dużo, że dla osoby, która profesjonalnie nie zajmuje się sprzętem detektywistycznym, bez pomocy profesjonalistów bardzo trudny jest zarówno ich właściwy wybór, jak i prawidłowa obsługa. 

Zalety wypożyczenia sprzętu

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo szpiegowskich gadżetów – różnej jakości sprzęt, często niezbyt kosztowny. Jednak czy warto wydać nawet niewielkie pieniądze na urządzenia, które nie wiadomo czy zadziałają i którymi może nie będziemy umieli się posłużyć w sposób właściwy? Ponadto, nawet jeśli uruchomienie ich powiedzie się, czy warto kupować sprzęt, którym posłużymy się tylko raz?

Zdecydowanie lepiej jest wynająć porządny sprzęt detektywistyczny w wypożyczalni, której oferta została dobrana tak, aby każdy użytkownik, nawet nieobeznany z techniką, mógł dać sobie radę z obsługą wypożyczonych urządzeń. 

Z reguły procedura wypożyczania sprzętu detektywistycznego jest bardzo prosta i niepotrzebne jest do niego podpisywanie skomplikowanych umów ani załączanie skanów dokumentów. Wypożyczalnia sprzętu detektywistycznego dysponuje profesjonalnym i zawsze nowoczesnym sprzętem. Można w niej skorzystać z doradztwa zawodowców i wypożyczyć podsłuchy, GPS, generatory szumów i wiele, wiele innych urządzeń. Fachowcy nie tylko podpowiedzą, jaki sprzęt przyda się w każdym przypadku, ale także doradzą, w jaki sposób go użyć, by spełnił on właściwie swoje zadanie. Dzięki temu użytkownik oszczędzi sporo pieniędzy i czasu straconego na samodzielną naukę obsługi.

Zalety zakupu sprzętu detektywistycznego

Zakup sprzętu detektywistycznego również ma swoje zalety. Po pierwsze posiadamy wówczas swoje urządzenia, które możemy użyć wielokrotnie zarówno w domu, jak i w biurze. Z czasem zapewne nauczymy się usługi konkretnych urządzeń, więc korzystanie z nich przyjdzie nam już z łatwością. 

Dysponując swoim sprzętem, możemy zakładać podsłuch, czy monitoring przez dłuższy czas, co z reguły nie jest opłacalne przy wypożyczeniu. 

Niektórych urządzeń np. wykrywaczy podsłuchów trzeba używać regularnie albo wielokrotnie, wówczas posiadanie własnego sprzętu będzie bardzo przydatne. 

Które rozwiązanie wybrać?

Jeżeli ze szpiegowskiego sprzętu masz zamiar korzystać jednorazowo, np. podejrzewasz partnera o zdradę, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie profesjonalnego sprzętu, wraz z przeszkoleniem jak go należy używać. 

Natomiast jeśli masz powody, żeby przez dłuższy czas sprawdzać telefon swojego dziecka albo pragniesz monitorować swój dom lub biuro, lepszym rozwiązaniem jest zakup. Każde z tych rozwiązań posiada więc swoje zalety. 

Zobacz również: Czego używa prywatny detektyw?