Kamery szpiegowskie do domu

Posted by      09/15/2022 00:00:00    Comments 0
Kamery szpiegowskie do domu

Monitoring domu zwiększa u mieszkańców poczucie bezpieczeństwa i zapewnia spokój. Jest on szczególnie istotny dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem. Monitoring domu to system kamer i innych urządzeń, pomagających chronić miejsce zamieszkania przed włamaniami i kradzieżą. Obecnie można kontrolować bezpieczeństwo swojej posesji za pomocą telefonu lub komputera. Ukryte kamery o odpowiednio wysokiej rozdzielczości pozwolą zarejestrować każdą osobę, która znajduje się w ich zasięgu.

Dlatego pragnąc zwiększyć nasze bezpieczeństwo, warto jest zainwestować w zestaw monitoringu umieszczonego w domu. Pozwoli nam to spać spokojnie, gdy będziemy mieć świadomość, że cały nasz dobytek znajduje się pod dobrą ochroną. Sama obecność kamer do monitoringu potrafi odstraszyć złodziei, którzy mając świadomość, że dom jest monitorowany, niekoniecznie będą chcieli zadawać sobie trud obchodzenia zabezpieczeń i mogą nie zdecydować się na włamanie. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na instalację systemów monitoringu w swoim domu czy biurze, wzmacniając w taki sposób bezpieczeństwo i ochronę swojego dobytku poprzez uruchomienie w nim skutecznych urządzeń.

Po co monitoring w domu?

Dom stanowi dorobek naszego życia, w jego zakup wkładamy dużo pieniędzy oraz pracy. Aby nasz dorobek życia nie stał się dochodem włamywaczy ani złodziei, musimy zwiększyć jego bezpieczeństwo. Złodzieje zazwyczaj obserwują dom i gromadzą informacje o domownikach i znajdujących się w nim zabezpieczeniach. Monitoring może odstraszyć włamywaczy lub pozwoli ich złapać. Zainstalowane w środku i wokół budynku bezprzewodowe mini kamery Wi Fi stale rejestrują to, co się dzieje wokół domu pozwalając na obserwację naszego dobytku podczas naszej nieobecności, a także umożliwiając kontrolę dzieci oraz śledzenie działań zwierząt domowych. Przydaje się on zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów na wakacje. 

Dla rodziców małych dzieci wielką pomocą jest monitoring bezprzewodowy, ponieważ pozwala on na obserwację pokoiku dziecięcego, snu i zabawy dziecka, gdy rodzice znajdują się w innym pomieszczeniu. Dzięki kamerom zainstalowanym można również obserwować zachowania zwierząt domowych podczas nieobecności właścicieli.

Jednak najbardziej istotnym zadaniem monitoringu w naszym domu jest ochrona go przed złodziejami i innymi intruzami. Daje on możliwość szybkiej reakcji podczas próby włamania czy najścia. 

Funkcjonalność przede wszystkim

Monitoring bezprzewodowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przed jego zakupem trzeba się jednak zorientować, jakie jego funkcjonalności są najważniejsze.

Najlepszym sposobem na to, aby wybrać najbardziej funkcjonalny zestaw monitoringu, jest określenie własnych potrzeb i dobranie do nich sprzętu.

Najlepszym rozwiązaniem są na ogół bezprzewodowe małe kamery WiFi, które nie wymagają przeprowadzania przewodów, kucia ścian czy innych prac instalacyjnych. Kamery do monitoringu domu wystarczy bowiem umieścić w wybranym miejscu i podłączyć je do sieci WiFi. Urządzenia będą łączyły się z Internetem i przesyłały nam zarejestrowany obraz. Największymi zaletami monitoringu bezprzewodowego są:

 • Szybka i łatwa obsługa,
 • Podgląd w telefonie lub komputerze,
 • Powiadomienia alarmowe,
 • Brak kabli i konieczności kucia ścian,
 • Łatwość zmieniania miejsca kamer,
 • Możliwość rozbudowywania systemu,

Zobacz również: Najlepsze kamery przewodowe

Przydatne funkcje

Monitoring domowy może mieć szereg przydatnych funkcji.

Jedną z nich jest detekcja twarzy, która pozwala wykryć zachowania pracowników lub zawiadamia o obecności określonych osób.

Kolejną ważną rzeczą jest wysoka jakość nagrywanego obrazu. Im wyższa rozdzielczość kamery, tym lepszą jakość obrazu uzyskujemy. Za absolutne minimum uznaje się kamery nagrywające w jakości HD, w rozdzielczości 1280×720 pikseli.

Producenci kamer szpiegowskich wprowadzają do ich systemów coraz więcej dodatkowych funkcji, takich jak funkcja komunikacji głosowej i wbudowany czujnik ruchu. Dobrej jakości sprzęt oprócz podglądu w czasie rzeczywistym pozwala także na zapisywanie obrazu na karcie SD. Niektóre modele kamer do domu posiadają również synchronizację zapisanego obrazu do „chmury" przez Internet, co zabezpiecza dodatkowo zapis nagrań z monitoringu.

Dyskrecja jest bardzo ważna

Montując kamery, część z nich, powinna być widoczna dla oka osoby wkraczającej na monitorowany teren, jednak pozostałe powinny być rozmieszczone na tyle dyskretnie by uniknąć ryzyka ich zniszczenia.

Powinny one być zamontowane w sposób niewidoczny dla wchodzących oraz odporny na urazy mechaniczne.

Przydatne akcesoria

Aby wykonać kompletną instalację monitoringu, istnieją przydatne do tego celu akcesoria:

 • dyski twarde, które służą do rejestracji i zapisu danych pochodzących z kamer,
 • naklejki i tabliczki zawiadamiające wchodzących o obecności monitoringu.
 • zasilacze,
 • obudowy oraz uchwyty do kamer i innych elementów systemu,
 • obiektywy do kamer monitoringu,
 • mikrofony, które zwiększają funkcjonalność systemu,
 • akumulatory.
 • atrapy kamer, które często zniechęcają potencjalnych włamywaczy,
 • reflektory oświetlające monitorowany obiekt.

Dużą rolę odgrywają także akcesoria takie jak uchwyty, obiektywy czy adaptery – bez nich niemożliwe byłoby stworzenie skutecznego monitoringu.

Czytaj także: Jak nagrać przemoc domową