Lokalizator GPS dla dziecka
Posted by      08/02/2022 00:00:00    Comments 0
Lokalizator GPS dla dziecka

Wszyscy rodzice pragną zapewnić swoim pociechom jak największe bezpieczeństwo. Wraz z rozwojem i wzrostem samodzielności dziecka staje się to coraz trudniejsze. Pomocny staje się wówczas lokalizator GPS dla dziecka, dzięki któremu mogą oni określić jego lokalizację i być spokojnym, gdy dotarło ono bezpiecznie do szkoły albo do domu. Taka metoda daje duży komfort psychiczny rodzicom i opiekunom i bardzo przydaje się, gdy dziecko rozpoczyna pierwsze samotne wyprawy, odwiedziny u przyjaciół czy wyjazdy wakacyjne.

Przydatne funkcje

W zależności od modelu lokalizator GPS dla dziecka może mieć różne funkcje. Podstawową funkcją jest funkcja lokalizacji, umożliwiająca rodzicowi ustalenie miejsca pobytu swojej pociechy. Może on pełnić także rolę telefonu, a wiele modeli pozwala na to, aby rodzic samodzielnie stworzył książkę telefoniczną i określał, kto może dzwonić do dziecka, a od kogo nie może ono odbierać połączeń.

Kolejną istotną funkcją lokalizatora dla dzieci jest przycisk SOS, przydatny, gdyby znalazły się one w jakimś niebezpieczeństwie. Wysyła on powiadomienie, które rodzic już w kilka sekund odbiera na swoim telefonie komórkowym.

Oczywiście ze zrozumiałych przyczyn funkcje lokalizatorów GPS dla dzieci starszych i młodszych różnią się od siebie — modele dla nastolatków są już znacznie bardziej zaawansowane niż zegarki przeznaczone dla mniejszych dzieci.

Bardzo istotną funkcją jest wyznaczanie konkretnych stref bezpieczeństwa. Jeśli w aplikacji zostaje zdefiniowany konkretny obszar, można odbierać automatyczne powiadomienia nadawane przez nadajnik GPS dla dziecka, informujące o tym, że znalazło się ono w wybranej przestrzeni, lub ją opuściło. Każdy opiekun, wiedząc, że jego pociecha dotarła do szkoły albo że jest już w domu, będzie spokojniejszy, i wystarczy, że spojrzy w aplikację zainstalowaną na telefonie, a upewni się, że jego dziecko jest bezpieczne.

Możliwy jest również nasłuch otoczenia, pozwalający rodzicom upewnić się, że z ich synem czy córką nie dzieje się nic złego.

Usługi i aplikacje

Rodzice mogą zainstalować na swoim telefonie aplikację, dającą możliwość wirtualnego podążania za dzieckiem. Aplikacje te wysyłają powiadomienia, tworzą zestawienia i raporty, umożliwiają ustawienie alarmów, pozwalają uruchomić nasłuch otoczenia, zadzwonić i odebrać połączenie, czy wyznaczyć indywidualne strefy bezpieczeństwa. Aplikację można obsługiwać także na komputerze lub tablecie.

 

Lokalizatory nie tylko dla dzieci

Lokalizatory mogą dopomóc nie tylko rodzicom, ale również opiekunom osób starszych albo niepełnosprawnych. Obecnie łatwo znajdziemy urządzenia służące do lokalizacji osób dorosłych posiadające odpowiedni wygląd i przemyślane funkcje stosowne dla ludzi w podeszłym wieku. Lokalizator może być wyposażony m.in. w: pulsometr, monitor braku aktywności, czujnik upadku, przypomnienie o przyjęciu lekarstw, czy głosowe odczytywanie godziny.

Czytaj także: Co służy do śledzenia osób?

Lokalizator NotiOne Go

Lokalizator NotiOne to urządzenie, które można wykorzystać do lokalizowania kluczyka od pojazdu, portfela dziecka czy zwierzęcia. Zastosowano w nim lokalizowanie poprzez Bluetooth.

Lokalizator ten jest bardzo prosty w użytkowaniu oraz aktywacji. Łączy się on z darmowym serwerem www, do którego wysyłane są informacje o lokalizacji.

Lokalizator Trackimo mini

Trackimo mini to najmniejsze urządzenie tego typu na rynku o globalnym zasięgu wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci GSM. W zestawie znajduje się karta SIM działająca na całym świecie. W przypadku utraty sygnału GPS można dokonać lokalizacji dziecka dzięki sieci komórkowej. Bateria lokalizatora umożliwia pracę przez 3 dni.

 

Lokalizator Trackimo Watch

Lokalizator Trackimo Watch jest wodoodpornym zegarkiem posiadającym funkcję lokalizatora GPS. Dzięki znajdującemu się w nim przyciskowi SOS pozwoli on wezwać pomoc, gdy zdarzy się niebezpieczna sytuacja, a także poinformuje Cię, kiedy tylko śledzona przez Ciebie osoba opuści ustalony obszar. Posiada zasięg wszędzie tam, gdzie tylko jest możliwy dostęp do sieci GSM oraz wyposażony jest w kartę SIM, a także moduł WiFi pozwalający na lokalizację wewnątrz budynków.

Bateria umożliwia pracę urządzenia nawet przez 12 dni, a dodatkowo na wyświetlaczu lokalizator posiada krokomierz pozwalający w dowolnej chwili sprawdzić liczbę kroków wykonanych podczas dnia.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokalizator dla dziecka

Aby wybrać lokalizator GPS dla dziecka, trzeba zapoznać się z dostępnymi funkcjami, czyli przede wszystkim zasięgiem sygnału oraz pojemnością baterii. Nie powinien być on również zbyt duży i widoczny dla wszystkich, aby nie utrudniał poruszania się dziecku, a także, aby nie został od razu zauważony przez niepożądane osoby. Część lokalizatorów dla dzieci jest wyposażona w opcję podsłuchu, który jeszcze lepiej pozwala zapewnić bezpieczeństwo maluchów. Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania posiadające inteligentny system zarządzania energią, pilnującego, aby monitoring był przez cały czas włączony i czuwał nad bezpieczeństwem dziecka.

Czytaj także: Jak działa lokalizator telefonów komórkowych?