Sklep Stacjonarny: Wólczyńska 69/77 | Warszawa (Bielany)

Co służy do śledzenia osób?

Posted by      12/21/2018 08:26:55    Comments 0
Co służy do śledzenia osób?

Praca detektywa nie jest łatwa. Musi on działać w granicach prawa, a jednocześnie skutecznie śledzić osoby, na które ma "zlecenia" od swoich klientów. Sprawdźmy więc, w jaki sposób możliwe jest śledzenie tak, by nie powodowało to ani podejrzeń, ani nie wykraczało ponad dozwolone przepisami praktyki.

Wykorzystanie telefonów

Dziś każdy człowiek ma smartfona. Jeśli nie, to posiada zapewne zwykły telefon komórkowy. To już otwiera detektywowi dobre pole do działania, ponieważ może on wykorzystać telefon do podsłuchiwania. Oczywiście informacje zdobyte w ten sposób nie mogą być w sposób dowolny udostępnione klientowi, ponieważ byłoby to niezgodne z prawem. Jednak w razie czego można je wykorzystać w późniejszym procesie sądowym, jeśli działalność detektywa ujawniłaby jakieś przestępstwa. Jednakże podsłuchy GSM i telefonów komórkowych wcale nie są takie łatwe do zrealizowania, ponieważ transmisja jest szyfrowana i nie można tak po prostu podsłuchać komunikacji radiowej. Trzeba wykorzystać inne metody, które za chwile bliżej przedstawimy.Najmniejszy dyktafon cyfrowy mini-N5 8GB

Nie wzbudzać podejrzeń

Przede wszystkim detektyw nie może wzbudzać żadnych podejrzeń u osób, które mają być podsłuchiwane. Skoro nie można łatwo podsłuchać transmisji radiowej, to trzeba założyć podsłuch na samym telefonie. Najczęściej realizuje się to poprzez samą aplikację, która instalowana jest na smartfonie. Gorzej gdy jest to starszy typ telefonu, na którym nie można instalować dodatkowych programów. Wtedy trzeba zastosować urządzenia, które fizycznie umieszcza się w komórce i za ich pomocą można sprawdzić co dana osoba pisze w SMS i o czym rozmawia. Podsłuchy nie są ogólnie łatwe do wykonania, jednak przy odrobinie sprytu detektyw jest w stanie sobie poradzić.Dlaczego Monitoring SPYONE na telefon to idealne rozwiązanie ?

Jak mogliśmy się przekonać, są różne metody na podsłuchiwanie osób poprzez sieć GSM, przez smartfony, a także starsze typy telefonów. Mamy zarówno specjalne aplikacje, które ukrywają swoją obecność, jak i urządzenia zewnętrzne. Jedyne, czego nie można tak po prostu wykonać, to podsłuch bezpośrednio transmisji radiowej.

Leave a Reply