Sklep Stacjonarny: Wólczyńska 69/77 | Warszawa (Bielany)

Jak działa oprogramowanie szpiegowskie na telefon?

Posted by      06/07/2022 00:00:00    Comments 0
Jak działa oprogramowanie szpiegowskie na telefon?

Instalacja aplikacji szpiegowskiej na telefonie staje się coraz bardziej powszechna. Pozwala sprawdzić, wierność partnera, jeśli zaczynamy mieć podejrzenia co do jego lojalności czy zachowanie dzieci, gdy obawiamy się o ich bezpieczeństwo. Oprogramowanie szpiegujące działa ukryte w tle i rejestruje informacje, o wiadomościach SMS, połączeniach, kontaktach, e-mailach, rozmowach przez komunikatory, historii przeglądarki oraz zdjęciach. Programy szpiegujące instalowane na urządzeniach mobilnych mogą również nagrywać wszystko, co znajduje się w zasięgu mikrofonu, robić zdjęcia w tle i śledzić lokalizację podsłuchiwanego.

Program szpiegujący na telefon nie powoduje zawieszania go ani nie spowalnia działania innych aplikacji. Nie jest też widoczny dla użytkownika, czyli przeglądając zainstalowane aplikacje, nie zobaczymy go.

Po co instalować oprogramowanie szpiegowskie?

Telefony komórkowe nie tylko pozwalają nam na rozmawianie jak ich starsi analogowi krewni. W nich zostawiamy ślady naszego zachowania, strony www, które oglądaliśmy, zrobione zdjęcia, otrzymane wiadomości oraz listę miejsc, w których logował się nasz telefon, czyli przebywaną codziennie przez nas trasę. Jest wiele powodów, dla których niektórzy pragną dowiedzieć się prawdy. Najczęściej śledzenie innych ma związek z podejrzeniem zdrady u małżonków lub partnerów. Inną przyczyną może być niepokojące zachowanie naszego dziecka, gdy podejrzewamy zażywanie narkotyków lub konflikty z prawem.

Monitoring telefonu pozwala też dowiedzieć się czegoś o pracownikach, jeśli np. przebywają w delegacji bądź pracują w terenie. Aplikacje kontrolujące umożliwiają słuchanie rozmów, czytanie SMS-ów i chatów na komunikatorach, takich jak: Skype, Messenger, czy What'sApp.

Instalacja programu na smartfonie

Instalacja aplikacji szpiegowskiej na telefonie jest błyskawiczna i nie wymaga większych umiejętności. Potrzebny jest kilkuminutowy kontakt ze smartfonem. Telefon musi mieć dostęp do internetu, ponieważ musimy pobrać plik instalacyjny. Do tego będzie nam potrzebna znajomość hasła pozwalającego nam na używanie urządzenia. Po zakończeniu instalacji potrzebne nam informacje będą przesyłane na stronę internetową, do której dostęp tylko my mamy dostęp. To właśnie tam konfigurujemy działanie oprogramowania i określamy, jaki rodzaj informacji nas interesuje.

A co jeżeli to my podejrzewamy, że jesteśmy szpiegowani? Jak sprawdzić, czy mamy szpiega w telefonie? Najpierw należy sprawdzić poprzez funkcję „Administratorzy urządzenia” jakie aplikacje są administratorami naszego smartfona i do czego mają dostęp. Jeśli po tym działaniu nadal obawiasz się, że ktoś Cię może śledzić, zmień hasła i przywróć komórkę do ustawień fabrycznych lub zamów właściwą usługę.

Zastosowanie programu szpiegowskiego

Najczęściej programy szpiegowskie instalowane są przez podejrzewających o zdradę partnerów, rodziców tracących zaufanie do dziecka, pracodawców sprawdzających swoich pracowników, oraz prywatnych detektywów. Podsłuchiwanie wykazuje lojalność jakiejś osoby w stosunku do nas. Może stać się dowodem w sprawie rozwodowej, jeśli chcemy udowodnić winę partnera. Z monitoringu telefonów korzystają również rodzice, dbający o dobro oraz bezpieczeństwo swoich dzieci. Mogą w ten sposób zorientować się, czy dziecko nie zażywa narkotyków, nie diluje, nie próbuje zdobywać pieniędzy poprzez prostytucję lub działania niezgodne z prawem oraz czy nie obraca się w kryminogennym środowisku.

Inne zastosowanie aplikacja szpiegująca może mieć dla właścicieli firm i managerów, kontrolujących działania pracowników. Można sprawdzić, czy przedstawiciel firmy rzeczywiście objechał wszystkie deklarowane trasy i odbył raportowane wizyty, a także czy pracownicy podczas zadań służbowych nie przeznaczają większej ilości czasu na aktywność w portalach społecznościowych albo inne działania wykraczające poza obowiązki służbowe oraz, czy nie wynoszą poufnych informacji do konkurencji. Korzystając z tej metody, należy pamiętać, że naruszanie cudzej prywatności jest niezgodne z prawem i taki monitoring powinien być stosowany jedynie w uzasadnionych sytuacjach, gdy istnieje istotne podejrzenie o zdradę, przestępstwo, zagrożenie dla dziecka bądź działanie na szkodę firmy. Aplikacje szpiegujące, posiadają bardzo wiele różnych funkcji, Do najistotniejszych należą: odczytywanie wiadomości tekstowych podsłuch komunikatorów internetowych, Facebook, WhatsApp, Messenger, dziennik połączeń, a w niektórych modelach telefonów możliwe jest również nagrywanie rozmów.

Inne zalety oprogramowania szpiegowskiego

Programy szpiegowskie mogą też pokazywać lokalizację podsłuchiwanego, jeśli osoba ta ma włączony moduł GPS w telefonie. Podsłuch telefonu automatycznie zapisuje też całą drogę, jaką przebył użytkownik, dlatego też po zgubieniu smartfona bez trudu możemy znaleźć ostatnie miejsce logowania się komórki i łatwo ustalić lokalizację telefonu albo skradzionego samochodu, w którym znajduje się komórka.

Koszt programu szpiegowskiego

Cena aplikacji szpiegowskiej na androida różni się w zależności od dostawcy oraz taryfy. Najtańsze możliwości można już uzyskać za około 150 złotych miesięcznie, ale oferują one tylko bardzo podstawowe funkcje. Funkcje premium mogą kosztować w granicach od 300 do 600 złotych miesięcznie.