Wybieramy okulary z kamerą - 3 cechy na które musisz zrócić uwagę.

Wybieramy okulary z kamerą - 3 cechy na które musisz zrócić uwagę.

Jak wybrać okulary z kamerą ?
- 3 główne cechy pomocne w decyzji.

Kamery  w okularach zapewniają użytkownikom szereg zalet. Po pierwsze - wygoda, umiejscowienie kamery pozwala na swobodne nagrywanie wideo bez używania rąk. Kolejną zaletą jest możliwość precyzyjnego skierowania kamery, dokładnie tam, gdzie chcemy i to bez większego wysiłku. W naturalny sposób filmujemy ten obszar, na który patrzymy za pomocą naszych "naturalnych" oczu. Dodatkowo możemy liczyć na dyskretne nagranie dzięki umiejscowieniu obiektywu kamery w sposób niewidoczny dla osób trzecich.

Jak wybrać odpowiednią kamerę w okularach i jakie są różnice między poszczególnymi modelami?

okulary V11

Różnica 1 - MIEJSCE UKRYCIA KAMERY


Tu dostępne są 2 rozwiązania. Kamera umieszczona jest centralnie lub bocznie. Przykład okularów z kamerą umieszczoną centralnie to model V12 - (>>zobacz<<), natomiast kamerę boczną znajdziemy np. w okularach V11 oraz V13 (>>zobacz<<). Z reguły kamera centralna jest łatwiejsza do zdemaskowania, ma jednak tę zaletę, że nie występuje efekt przesunięcia przy filmowaniu obiektów z bliskiej odległości. W przypadku kamery bocznej, gdy filmujemy np. dokument z bliskiej odległości musimy pamiętać aby przesunąć głowę nieco w prawo - tak aby bocznie umieszczona kamera objęła kadrem dokument. W okularach z kamerą umieszczoną centralnie ten efekt nie występuje. Jeżeli okulary mają centralną kamerę ukrytą pod półprzezroczystą powierzchnią, tzw. kamera "no hole" musisz wziąć pod uwagę, że w tym przypadku obraz przy słabszych warunkach oświetlenia będzie wyraźnie przyciemniony w porównaniu do rozwiązania klasycznego.

Różnica 2 - ROZDZIELCZOŚĆ NAGRYWANIA


Jeden z głównych parametrów odróżniających kamery w okularach. Ten sam model może być wyposażony w kamerę o rozdzielczości od 720x480px (>>zobacz<<) do rozdzielczości HD 1280x720px (>>zobacz<<). Występują również wyższe rozdzielczości - nawet rozdzielczość FULL HD 1920 x 1080 px (>>zobacz<<). Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość tym wyższe ryzyko klatkowania filmu przy gwałtownych ruchach głową.

Okulary V11
Różnica 3 - FUNKCJE


Zasadniczo wszystkie okulary będą posiadały funkcje nagrywania wideo z dźwiękiem. Obraz można rejestrować przez ok. 70 minut. Na tyle pozwoli akumulator umieszczony w okularach. Nie wszystkie modele zapewniają jednocześnie możliwość wykonywania zdjęć. Część z nich ograniczona jest tylko do wideo. Położenie przycisków sterujących to przeważnie wewnętrzna strona uchwytu - tuż przy szkłach. Zdarzają się jednak modele takie jak V12 - które posiadają przyciski sterujące po zewnętrznej stronie uchwytu. 

CO JESZCZE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ ?

Do prawidłowej obsługi okularów będziesz potrzebował karty microSD o pojemności od 4 do 32GB. Pojemność karty jest zdeterminowana tym jak dużo nagrań będziesz chciał na niej przechowywać. 1godzina nagrania z okularów może zajmować od ok 3,5 do 4,5 GB. Bateria wystarcza na około 70 minut nagrywania, więc należy przyjąć że na pełny cykl naładowania akumulatora potrzebna będzie karta 8GB (z pewnym zapasem). Jeżeli umieścisz w okularach kartę pamięci o większej pojemności - nie będziesz musiał czyścić jej zawartości po każdym ładowaniu.

Karta pamięci microSD jest w większości modeli montowana w uchwycie okularów. Należy umieszczać ją bardzo ostrożnie, w taki sposób aby karta wsunęła się z gniazdo. Nieprawidłowe zamontowanie karty nie pozwoli korzystać z okularów.

ZOBACZ WIDEO PREZENTUJĄCE OBSŁUGĘ OKULARÓW Z KAMERĄ V18

Jeżeli masz jakieś pytania - potrzebujesz pomocy w wybraniu okularów lub innej kamery - zadzwoń do nas lub napisz.

O nas

Sklep detektywistyczny Gospy zajmuje się sprzedażą urządzeń szpiegowskich, które umożliwiają między innymi śledzenie danej osoby/pojazdu, podsłuchiwanie, czy nagrywanie obrazu i dźwięku za pomocą minikamer. Gospy powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę korzystania z urządzeń detektywistycznych. Nasze artykuły przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych detektywów, jak i dla osób, które chciałyby samodzielnie skorzystać z akcesoriów szpiegowskich. W naszym asortymencie znajdą Państwo urządzenia zaawansowane technologicznie, a jednocześnie proste w obsłudze, nie wymagające posiadania szerokiej wiedzy z zakresu szpiegowania.

Ostatnie posty

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Strona www: (Adres strony wwwhttp://)
* Treść:
Podaj kod
Projekt i realizacja 2014 DiH.pl