Dlaczego warto wyposażyć się w GPS do motocykla?

Posted by      09/09/2021 14:32:56    Comments 0
Dlaczego warto wyposażyć się w GPS do motocykla?

Mogłoby się wydawać, że kradzieże motocykli są coraz mniejszym problemem w Polsce. Największa plaga takich przestępstw prawdopodobnie została już zażegnana. Nie zmienia to jednak faktu, że każdego roku ginie od kilkuset nawet do kilku tysięcy maszyn. Co się zmieniło?

Na przestrzeni ostatnich dekad znacząco rozwinęła się technologia. Nowoczesne rozwiązania miały między innymi stać na straży właścicieli. Nie da się jednak ukryć, że w tym czasie złodzieje również nie czekali z założonymi rękami. Przestępcy sprawnie adaptowali się do nowej rzeczywistości poprzez stworzenie metod umożliwiających sforsowanie coraz sprawniejszych systemów zabezpieczeń.

Czy to oznacza, że właściciele pojazdów pozostają bezradni, a wszelkie próby zapobiegania kradzieży są z góry skazane na porażkę? Wręcz przeciwnie, bez wątpienia warto inwestować we wszelkie środki zaradcze. Im więcej zabezpieczeń przygotujesz, tym więcej czasu będzie potrzebować intruz, aby zatrzeć po sobie ślady. Jednocześnie każda sekunda jest na wagę złota, bo przybliża Cię do udaremnienia przestępstwa. Niezastąpiony w tej sytuacji jest lokalizator GPS do motocykla.

Jak działa GPS do motocykla?

Mechanizm składa się z dwóch elementów. Najpierw należy zamontować nadajnik przy monitorowanym urządzeniu. W tym przypadku będzie to motocykl. Następnie sprzęt wykorzystuje sygnał nadawany przez satelity umieszczone na orbicie okołoziemskiej. Wówczas potrzebujesz już tylko narzędzia umożliwiającego odbieranie przesyłanych informacji. Do tego celu może posłużyć Ci komputer stacjonarny, laptop, tablet czy też smartfon.

Lokalizator GPS motocyklowy posiada szereg atutów, które okazują się kluczowe w kontekście zabezpieczenia swojej własności przed niechcianymi wypadkami. Technologia GPS działa bardzo sprawnie, a ponadto dokładnie pokazuje lokalizację pojazdu. To szczególnie istotne w tym kontekście, ponieważ w razie wystąpienia komplikacji, czas i precyzja będą na wagę złota.Lokalizator GPS Zeus pod zasilanie do Łodzi, Motoru czy Samochodu

Jakich danych dostarcza lokalizator GPS do motocykla?

Oczywiście w parze z nadajnikiem otrzymujesz dostęp do oprogramowania umożliwiającego sprawdzenie informacji dotyczących monitorowanego pojazdu. W zależności od wybranego producenta zakres dostępnych danych może ulegać zmianie.

Obecnie standardem jest już oddanie do dyspozycji użytkownika specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej. Do uruchomienia jej będzie potrzebny tablet bądź smartfon. Podobny zakres informacji będzie można prawdopodobnie znaleźć na stronie internetowej obsługi po zalogowaniu się na swoje uprzednio założone konto.

Czytaj także: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Wielu producentów nie polega wyłącznie na technologii satelitarnej. W ramach uzupełnienia GPS do motoru korzysta również z nadajników GSM. Dzięki temu w razie wystąpienia chwilowych zakłóceń łączności z siecią, możesz nadal odbierać informacje. Ponadto jeśli chcesz poznać niezwłocznie otrzymać informację o lokalizacji pojazdu, wystarczy wysłać SMS pod wskazany przez producenta numer telefonu. W wiadomości zwrotnej otrzymasz informacje dotyczące obecnego położenia Twojej własności.Lokalizator GPS 8000+ 50 DNI!

Na jakie czynniki zwrócić uwagę, gdy kupujesz GPS do motocykla?

W sklepie z opisywanym wyposażeniem możesz znaleźć całą masę różnorodnych propozycji. W takiej sytuacji łatwo zabłądzić w gąszczu ofert. Możesz ułatwić sobie podjęcie decyzji poprzez obranie kilku kryteriów, które będą kluczowe w tym zakresie.

Przede wszystkim zorientuj się jak precyzyjne będą doniesienia o aktualnym położeniu Twojego jednośladu. Polecamy skupić się na urządzeniach, które mają margines błędu w granicach kilku metrów. Dzięki temu będziesz w stanie łatwo zlokalizować zgubę.

Ponadto niebagatelną kwestią jest również częstotliwość odświeżania. Już na wstępie możesz odrzucić wszystkie propozycje, które potrzebują dużo czasu na przetworzenie danych. Informacje powinny docierać do Ciebie niemal w czasie rzeczywistym.

Weź też pod uwagę pojemność baterii nadajnika. Solidne urządzenie powinno wytrzymać miesiąc pracy po pełnym naładowaniu. Częstsze demontowanie sprzętu w celu uzupełnienia energii może stać się uciążliwe na dłuższą metę. Co więcej, potencjalny złodziej może Cię obserwować i tym samym zauważy, w którym miejscu znajduje się lokalizator do motocykla.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć też o cenie. Dla niektórych będzie to najważniejsze kryterium. Uważamy jednak, że na bezpieczeństwie nie powinno się za bardzo oszczędzać. Jeśli jakiś lokalizator motocyklowy będzie oferować przydatne funkcjonalności w nieco wyższej cenie, zdecydowanie warto do niego dopłacić. Ta inwestycja może uchronić Cię przed ewentualną kradzieżą. Tym samym zaoszczędzisz wiele pieniędzy, które potencjalnie mogłyby przepaść w związku z utratą wartościowego motocykla. W końcu lepiej dmuchać na zimne.

Czytaj także: Jak zarejestrować wypadek samochodowy?

Leave a Reply